יוגא או ספא?

יוגה

יוגה

יוגה הינה מסורת עתיקה אשר החלה בהודו, והיא מסמלת חיבור ומיזוג אשר משמעותם היא הירתמות למשימת מציאת האיחוד שבין הגוף לנפש, ובין האלוהות לאדם. פעולת היוגה מסייעת לגוף להגיע לכדי הירגעות, והיא מבוססת על הפילוסופיה אשר לפיה היקום מושתת על גבי כוח עליון ורוח אוניברסאלית. היוגה מעניקה לכל אינדיבידואל את הכלים הנחוצים לו בדרכו לאותו איחוד עם הכוח העליון, ולשחרור.

באופן כללי, היוגה כוללת תרגילי גוף, תרגילי נשימה, הרפיה וריכוז אשר יחדיו מקנים לאדם שקט נפשי. היוגה מאפשרת להפחית את המתח המצטבר בגוף, להעלות את רמת הריכוז ולקבל את היכולת להרפות את הגוף. יחד עם זאת, בכדי שאדם יוכל לתרגל יוגה וליהנות מפירותיה באופן האופטימאלי ביותר, עליו לעשות זאת כאשר הוא נמצא בתוך סביבה רגועה ומאפשרת.

ניתן לתרגל יוגה במגוון מקומות המציעים שיעורים בחדרים גדולים עם מזרנים, אך ניתן לעשות זאת גם באווירה מעט שונה. ישנם מספר אתרי ספא אשר מציעים את האפשרות לתרגל שיעורי יוגה, וכך ליהנות מאווירת הספא וממתקניו, לצד תרגול היוגה. המקום מאפשר ליהנות מחיבור טוב יותר בין הגוף לנפש במקום אשר מעוצב באווירה מרגיעה, מכיל ריחות ייחודיים וכולל את כל הכלים הנחוצים בשביל להעניק לך תחושה נעימה ומקבלת.

ספא

ספא

קיימת תורה עתיקה בהודו אשר עליה מסתמכת הפעילות הגופנית בספא. הספא מהווה מקום אשר מאפשר לאדם לחזק את הקשר בין הגוף לנפש, להשקיט רגשות ולחזק את החיבור הפנימי. על ידי תרגול חוזר ונשנה של תנוחות היוגה, האדם לומד כיצד למרכז את מחשבותיו, לנשום בצורה נכונה ולהפוך את היוגה לאורח חיים רגוע ובריא. אווירת הספא הנעימה, בשילוב הריחות המרגיעים מהווים מקום אשר בו האדם יכול להרגיש בנוח עם עצמו, וליהנות.

יוגה או ספא? גם וגם

כבר במשך שנים רבות השילוב בין יוגה לספא היה קיים, ולו מפאת היתרונות הרבים הטמונים בו. לצד היוגה, טיפולי הספא האלטרנטיביים השונים גם הם הגיעו מארצות המזרח הרחוק, והשילוב בין השניים יוצר רגיעה, ובריאות אשר מסייעים לנפש האדם, ולגופו. שילוב זה הפך להיות פופולארי ונפוץ בתרבות המערבית בכלל, ובארץ בפרט, ולכן הוקמו מרכזי ספא אשר מציעים שילוב של יוגה.

X