תזונה נכונה

תזונה נכונה

מהי תזונה נכונה?

תזונה נכונה פירושה צריכה של כל אבות המזון, הויטמינים והמינרלים להם הגוף זקוק, בכמויות הנכונות שתתאמנה את רמת צריכת האנרגיה של הגוף במהלך היום. אנשים רבים טועים לחשוב שהקפדה על תזונה נכונה מוטלת רק על אנשים בעלי משקל עודף או תת משקל, יחד עם זאת שמירה על תזונה נכונה רלוונטית לכולנו, גם לאלה מבינינו שעל פניו אינם סובלים מבעיות משקל.

למרות שנראה כי המגמתיות העולמית, ובארץ בפרט, היא לכיוון של בריאות, ניהול אורך חיים נכון ושמירה על תזונה נכונה, הרי שבפועל אנו נמצאים במצב בו אחוז גבוה מאוד מהאוכלוסייה סובלים ממשקל עודף, בעיות של שומנים בדם וכולסטרול גבוה וצרה זו החלה לפגוע גם בילדים, שכן כיום כעשרים אחוז מהילדים בישראל סובלים מעודף משקל.

הקפדה על תזונה נכונה חשובה כבר מהגילאים הצעירים, שכן היא תקנה לילדים הרגלים בריאים לחיים ותעזור להפוך אותם למבוגרים בריאים בעלי תוחלת חיים גבוהה יותר. גם מי שנראה כי אינו סובל מנטיות להשמנה נתון לסכנות רבות במהלך חייו בניהם יצטרך להתחיל תהליך דיאטה מתקדמת אם לא ישמור על אורך חיים תקין ותזונה נכונה. עם ההתבגרות שלנו, הגוף שלנו עובר תהליכים שונים, ביניהם חלים שינויים במערכת העיקול, ויכולות הגוף שלנו להתמודד עם מזונות שונים הולכות וקטנות עם השנים, וגם אם הביטוי לכך אינו בא ברמה החיצונית הרי שהמערכות הפנימיות שלנו נתונות לסכנות רבות.

תפריט מאוזן לשמירה על תזונה נכונה

הדרך הטובה ביותר לשמירה על תזונה נכונה היא באמצעות ייעוץ עם בעל מקצוע שיוכל להעריך את המצב הבריאותי שלנו ובהתאם לנתוני הגוף ורמת הפעילות יוכל להתאים את התפריט באופן פרטני כך שלא נסבול מתחושת רעב במהלך היום, כמות האנרגיה שאנו צורכים תהיה תואמת לזו אותה אנו שורפים, הגוף יקבל את כל המרכיבים החיוניים לו ונוכל לשמור על מסת גוף תקינה.

על מנת לשמור על אורך חיים תקין מומלץ להשלים את השמירה על תזונה נכונה בשמירה על כושר גופני וכדאי להקפיד על אימוני כושר לפחות שלוש פעמים בשבוע. די בהליכה בקצב איטי במשך כשעה כל פעם על מנת לשמור על כושר גופני ולשפר את המצב הבריאותי שלכם. שמירה על כושר גופני עוזרת לחילוף החומרים בגוף ולשמירה על משקל גוף תקין ויציב. אימוני כושר יעזרו לכם לפתח סיבולת לב ריאה כמו גם לחזק את השרירים.

בהבדל תוכלו להבחין לא רק ברמה הגופנית. שמירה על אורך חיים בריא, תזונה נכונה וכושר גופני יתבטאו גם בשיפור התחושה, מצב הרוח יעלה והנפש תהיה מאושרת יותר.

במקרים מסויימים של אימון גופני אינטנסיבי, מעבר לביצוע הפעילות הספורטיבית וההקפדה על אכילה נכונה, מומלץ לקבל ייעוץ בתחום תוספי המזון. ספורטאים מקצוענים נוטים להוסיף אבקת חלבון למנת האנרגיה היומית שלהם או תוספים אחרים.

קראו גם על תזונה נכונה בחנוכה

X