גישת הנון-דיאט

גישת הנון-דיאט – להפוך תזונה נכונה למשהו שאפשר לחיות איתו!

לאזן את האכילה ולרדת במשקל מבלי להגביל את עצמנו, תוך כדי הקשבה לגוף שלנו ולצרכים שלו

גישת הנון דיאט

כמה פעמים התחלנו דיאטה?

כנראה יותר ממה שאנחנו יכולים לזכור.

דיאטת חלבונים, דיאטת אטקינס, דיאטת כרוב, דיאטת קורנפלקס ועוד רבות, עוסקות רובן ככולן באיסורים והגבלות, שמונעים מאיתנו את ההנאה מאכילה ומחזירים אותנו למקום של “אכילה מנחמת”, ומשם לעלייה במשקל ותחושת כישלון.

כל כמה ימים אני שומעת על דיאטה מוזרה חדשה שנועדה לעזור לאנשים לרדת במשקל, אבל לרוב התוצאות הפוכות – ככל שאנחנו עושים יותר דיאטות קיצוניות אנחנו לרוב עולים במשקל (לפעמים עם ריבית) וסובלים מדימוי גוף שלילי. למה? כי הגוף והנפש שלנו לא יכולים לעמוד בזה.

דיאטות הן זמניות, וכך גם התוצאות שלהן.

גישת הנון-דיאט

גישת הנון-דיאט היא שיטה יחסית חדשה והמטרה שלה – לאזן את האכילה ולרדת במשקל מבלי להגביל את עצמנו, תוך כדי הקשבה לגוף שלנו ולצרכים שלו (מנגנון רעב ושובע), מודעות למה שאנחנו אוכלים וכמה אנחנו אוכלים והכי חשוב – הפרדה בין אוכל לבין רגש. בדרך הזאת נוכל להפסיק את ההתעסקות היתרה במשקל ובאוכל.

נשמע מובן מאליו, לא?
ההתחלה היא לא פשוטה, בגלל שאנחנו רגילים “לציית” להוראות מדויקות, אבל ישנן דרכים שבעזרתן אפשר ללמוד ולרכוש את הכלים בשביל להגיע למצב של איזון והקשבה לגוף. ניתן ומומלץ תמיד להיעזר באיש מקצוע אבל יחד עם זאת צריך הרבה עבודה עצמית – כל אחד בדרכו שלו.

ולסיכום, אחזור למשפט מלמעלה – כדי לשנות את הגוף שלנו, צריך קודם לשנות את דרך המחשבה שלנו. רק על ידי כך נוכל להגיע לדרך חיים מאוזנת ובריאה לנו.

שיהיה לנו שבוע שקט,

עמית זלצמן יגאל, דיאטנית קלינית.

 
X